استفاده از مویز سیاه بدون هسته برای تولید ریمل های گیاهی

مویز فرنگی سیاه درختچه ای چند ساله از خانواده مویز فرنگی است. ارتفاع درختچه مویز می تواند به 1.5 متر برسد. تشخیص مویز سیاه خانگی سخت است: مویز های گرد (با قطر حدود 10 میلی متر) بنفش تیره یا سیاه هستند.

مویز سیاه بدون هسته عمدتاً در روسیه رشد می کند. بهترین مکان برای مویز فرنگی سیاه، جنگل های مرطوب و مناطق باتلاقی است، جایی که رشد آن راحت تر است.

چرا به این درختچه مویز می گویند؟ بر اساس یک نسخه، نام از کلمه “مویز” آمده است، یعنی بوی قوی دارد. و از سوی دیگر – از کلمه “Nugget”، زیرا مویز در طبیعت در مکان های بسیار متفاوت رشد می کند، یعنی به نظر می رسید که به طور خود به خود بوجود می آید.

علاوه بر سیاه، مویز قرمز نیز وجود دارد. تفاوت آنها نه تنها در رنگ میوه، بلکه در این واقعیت است که برگ های مویز سیاه به دلیل وجود اسانس در آنها بسیار معطر هستند.

مویز

مویز سیاه یک مویز کم کالری است، 100 گرم آن فقط 44 کیلو کالری دارد. و ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری وجود دارد – خودتان ببینید.

مویز سیاه خوش شانس است – این یکی از آن دسته از انواع مویز ها است که موارد منع مصرف زیادی ندارد. اما آنها هنوز وجود دارند و قبل از استفاده باید آنها را در نظر گرفت.

نتایج مثبت خوردن مویز ها در رشد سیستم عضلانی مشاهده می شود و عملکرد طبیعی کلیه ها را تضمین می کند که با محتوای بالای پتاسیم توضیح داده می شود.

مویز دارای مقدار زیادی پکتین است که به ویژه برای همه افرادی که رژیم دارند مهم است. این ماده به معنای واقعی کلمه به ژلی تبدیل می شود که دستگاه گوارش را پر می کند، به راحتی هضم می شود و احساس اشتها را کاهش می دهد.

علاوه بر این، چنین فیبر غذایی به پاکسازی سریع روده ها کمک می کند. مویز فرنگی سیاه همچنین حاوی اسانس هایی است که تأثیر مثبتی بر توانایی لخته شدن خون دارد، اثر ضد التهابی دارد و سطح کلسترول بد را کاهش می دهد.