زنی که نذر ید شیمیایی کرد

نقش فیزیولوژیکی اصلی ید شیمیایی در بدن سنتز هورمون تیروئید است. هم کمبود ید و هم بیش از حد ید می تواند منجر به بیماری های شدید تیروئید شود. در حالی که نقش آن در بیماری های تیروئید به طور فزاینده ای شناخته شده است. پلتفرم ها و تکنیک های مرتبط کمی برای تشخیص ید در چین موجود است.

در بدن ما، چیزهایی مانند آفت‌کش‌ها، آمونیاک، فلوراید، برم و بسیاری از آلاینده‌های خطرناک دیگر به خوبی کار می‌کنند. خبر خوب این است که داشتن ید کافی به دفع برخی از این سموم از بدن کمک می کند.

زنان در دوران بارداری به ید بیشتری نیاز دارید. به این دلیل که مصرف ید در دوران بارداری با رشد مغز جنین مرتبط است. یک بررسی منبع مطمئن نشان داد که نوزادانی که مادران آنها در دوران بارداری دچار کمبود ید بودند، بیشتر با ضریب هوشی پایین تر و سایر تأخیرهای فکری بزرگ می شوند.

اگر باردار هستید، از پزشک خود در مورد مکمل های ید بپرسید، به خصوص اگر ویتامین دوران بارداری شما ید ندارد (بسیاری از آنها ید ندارند). در صورت کمبود این ماده معدنی، ممکن است مکمل های ید نیز ضروری باشد.

 

همچنین در صورت شیردهی باید بر میزان مصرف ید خود نظارت داشته باشید. مقدار توصیه شده روزانه ید در دوران شیردهی 290 میکروگرم است. به این دلیل که یدی که از رژیم غذایی و مکمل دریافت می کنید از طریق شیر مادر به نوزاد شیرخوار شما منتقل می شود.

این یک دوره حیاتی رشد مغز است، بنابراین نوزادان تا رسیدن به سن 6 ماهگی به 110 میکروگرم در روز نیاز دارند. همان فواید عصبی ید در دوران بارداری ممکن است به عملکرد سالم مغز در دوران کودکی نیز گسترش یابد. این همچنین شامل کاهش خطر ناتوانی ذهنی منبع مطمئن است.

به احتمال زیاد فرزند شما تمام ید مورد نیاز خود را از طریق رژیم غذایی دریافت می کند، اما اگر در مورد مصرف ید او سوالی دارید، با پزشک اطفال خود صحبت کنید. این امکان وجود دارد که مکمل های ید یا داروها بتوانند به درمان بیماری فیبروکیستیک پستان کمک کنند.

این وضعیت غیر سرطانی در زنان در سنین باروری شایع‌تر است و می‌تواند باعث ایجاد توده‌های دردناک سینه شود. اگرچه وعده‌هایی وجود دارد که ید ممکن است به کیست‌های فیبروکیستیک پستان کمک کند، شما نباید خوددرمانی را انجام دهید.