عروس دامادی که در جشن خود روی آجر نسوز قم نشستند

آجر نسوز قم از یک نوع یا آن نوع از مواد مختلف در طول اعصار ساخته شده است. آجرها چه برای ساختن یک کلبه مسکونی ساده به یک کلیسای جامع بزرگ باشند، اما آجرها برای قرن ها مصالح اصلی ساختمان بوده اند. فرآیند تولید ممکن است از مکانی به مکان دیگر تغییر کند، اما استفاده کلی از آجر تقریبا ثابت مانده است.

بسته به جایی که زندگی می کنید، ممکن است به رنگ خاصی از آجر برای ملک خود محدود شوید. قرمز ملایمی که با 25% توناژ خاکستری ترکیب شده است تا ظاهری کاملاً فرسوده ایجاد کند، بافتی که ظاهری دست ساز سنتی به شما می دهد.

همه ما می دانیم که آجر به طور گسترده در سراسر جهان برای ساخت خانه های مسکونی و ساختمان های اداری استفاده می شود. ما همچنین به خوبی می دانیم که سبک ها و رنگ های مختلف آجر برای چنین پروژه های ساختمانی وجود دارد.

چیزی که به نظر می رسد بسیاری از آن غافل هستند این است که وقتی از آجر به عنوان مصالح ساختمانی داخلی استفاده می شود، چقدر خوب می تواند باشد. به ندرت در خیابان قدم می زنیم و توجه خاصی به آجر می کنیم.

آجر یک مصالح ساختمانی قابل اعتماد است که برای قرن ها دوام می آورد. ما در واقع نمی دانیم که آجرها چقدر دوام می آورند، زیرا برخی از قدیمی ترین ساختمان های جهان هنوز پابرجا هستند و شکی نیست که پابرجا خواهند ماند.

بنابراین، آجر یکی از زیست‌محیطی‌ترین مصالح ساختمانی موجود در بازار است، زیرا آجر همیشه بیشتر از چوب، ریخته‌گری و سایر مصالح ساختمانی سبک دوام می‌آورد.

آجرهای خشک شده یا نسوخته در آفتاب دوام کمتری دارند و برای سازه های موقت استفاده می شوند. آماده سازی آجرهای نسوخته شامل 3 مرحله آماده سازی خاک رس، قالب گیری و خشک کردن می باشد.

پس از قالب گیری، آجرها در معرض نور خورشید قرار می گیرند و با استفاده از گرمای خورشید خشک می شوند. بنابراین، آنها آنقدر قوی نیستند و همچنین مقاومت کمتری در برابر آب و مقاومت کمتری در برابر آتش دارند. این آجرها برای سازه های دائمی مناسب نیستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما