قارچ گانودرما برای دیابت موجب پر پشت شدن موها می شود

بسیاری از مردم این قارچ را به دلیل خواص بالقوه آن برای مبارزه با سرطان مصرف می کنند. در واقع، یک مطالعه بر روی بیش از 4000 بازمانده از سرطان سینه نشان داد که حدود 59٪ قارچ گانودرما مصرف می کردند.

برخی تحقیقات بررسی کرده اند که آیا قارچ گانودرما برای دیابت می تواند برای سرطان پروستات به دلیل اثرات آن بر هورمون تستوسترون مفید باشد. در حالی که یک مطالعه موردی نشان داد که مولکول های یافت شده در این قارچ ممکن است سرطان پروستات را در انسان معکوس کند، یک مطالعه بعدی بزرگتر این یافته ها را تایید نکرد.

قارچ گانودرما همچنین به دلیل نقش آن در پیشگیری یا مبارزه با سرطان کولورکتال مورد مطالعه قرار گرفته است. برخی تحقیقات نشان داد که یک سال درمان با قارچ گانودرما باعث کاهش تعداد و اندازه تومورها در روده بزرگ شد.

علاوه بر این، گزارش مفصلی از مطالعات متعدد نشان داد که قارچ گانودرما می تواند به طور مفید بر بیماران سرطانی تأثیر بگذارد. این مزایا شامل افزایش فعالیت گلبول های سفید بدن است که به مبارزه با سرطان کمک می کند و کیفیت زندگی بیماران سرطانی را بهبود می بخشد.

با این حال، محققان بیان می کنند که ریشی باید در ترکیب با درمان سنتی به جای جایگزینی آن تجویز شود. علاوه بر این، بسیاری از مطالعات قارچ گانودرما و سرطان با کیفیت بالا نبودند. به همین دلیل، تحقیقات بسیار بیشتری مورد نیاز است.

اگرچه به نظر می رسد قارچ گانودرما برای پیشگیری یا درمان سرطان نویدبخش است، قبل از تبدیل شدن به بخشی از درمان استاندارد به اطلاعات بیشتری نیاز است. با این حال، ممکن است در برخی موارد علاوه بر مراقبت های معمولی استفاده شود.

به طور کلی، واضح است که قارچ گانودرما بر گلبول های سفید خون و عملکرد سیستم ایمنی تأثیر می گذارد. تحقیقات بیشتری برای تعیین میزان فواید آن در افراد سالم و بیمار مورد نیاز است. قارچ گانودرما می تواند عملکرد سیستم ایمنی را از طریق تأثیراتش بر گلبول های سفید که به مبارزه با عفونت و سرطان کمک می کند، تقویت کند. این ممکن است در درجه اول در افراد بیمار رخ دهد، زیرا نتایج متفاوتی در افراد دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما