مردی که غذاهایش روی کاشی الوند پرسلان میخورد

با وجود ظاهر مشابه، راه هایی برای تشخیص تفاوت بین کاشی های سرامیکی، کاشی الوند پرسلان و کاشی های چینی وجود دارد. برای مثال، اگر بخواهید لایه رویی را از یک کاشی چینی بردارید، می‌توانید علامت‌های متمایز لایه اول را ببینید، زیرا در سراسر کاشی جریان دارند و در غیر این صورت به عنوان «از طریق بدنه» شناخته می‌شوند. با این حال، اگر بخواهید لایه رویی کاشی و سرامیک را بردارید، به جای نشانه‌های مورد انتظار، خاک رس نرم‌تری خواهید داشت.

کاشی های چینی از خاک رس طبیعی متراکم ساخته شده اند. پس از آماده شدن مخلوط، آن را قالب زده و به شکل دلخواه فشار می دهند و در دمای بسیار بالا و برای مدت طولانی تری حرارت می دهند تا تقریبا 100 درصد رطوبت از بین برود. کاشی‌های سرامیکی پس از شکل‌دهی، با استفاده از کوره گرم‌شده ایجاد می‌شوند. پختن کاشی رطوبت را بیرون می کشد و به کاشی کمک می کند تا کیفیت های وزن کم را ایجاد کند.

کاشی و سرامیک ممکن است تنها ماده کفپوشی باشد که واقعاً در هر اتاقی از خانه کار می کند. بیشتر در آشپزخانه‌ها و حمام‌ها و همچنین سرسراها، اتاق‌ها و دیگر مناطق پرتردد استفاده می‌شود. اما بسیاری از خانه‌ها، به‌ویژه در آب و هوای گرم، از کاشی استفاده می‌کنند تا در قسمت‌های نشیمن و اتاق خواب‌ها نیز تاثیر زیادی داشته باشند.

به عبارت دیگر، شما واقعا نمی توانید با کاشی اشتباه کنید. اگر اشکالی در این کفپوش بادوام و زیبا وجود دارد، این است که می تواند سخت و سرد باشد و نصب آن برای دست سازان تا حدی دشوار است. کاشی‌های سرامیکی دارای سطح سخت و محکمی هستند که کثیفی، گرد و غبار، گرده یا سایر مواد حساسیت‌زا را جذب نمی‌کند یا روی آن‌ها نگه نمی‌دارد.

زمانی که این ذرات کوچک روی یک کف سرامیکی فرود می‌آیند، در مقابل سطح قرار می‌گیرند و پاک کردن آن را آسان می‌کنند. آنها را با یک دستشویی یا اسفنج دور کنید. این کمک می کند تا هوا از مواد تحریک کننده ای که می تواند برای مبتلایان به آسم و آلرژی مضر باشد، حفظ شود.